Vinařství Cotnari

 Kompletní nabídka zde: "Vína Cotnari"

 

Vinařství Cotnari patří mezi pět nějvětších rumunských producentů vína s mnohasetletou tradicí. Oblast se jmenuje podle vsi v Rumunské části Moldávie (v župě Jasy), kolem které leží. Cotnari je tedy zároveň proslulá vinařská oblast i producent vína.

Cotnarské vinice jsou známé zvláště pro pěstování autentických rumunských odrůd jako Grasă de Cotnari, Tămâioasă Românească nebo Fetească Albă z vín bílých, vína růžová zastupuje především odrůda  Busuioaca a vína červená Feteasca Neagră.

 

 

 

 

Veškerá vína z vinařství Cotnari jsou označena označením DOC (z rumunského Denumire de origine controlata), což dle vinařského zákona znamená kvalitní vína s kontrolovaným původem. ​Tato zkratka označuje oblast, která je zapsaná v seznamu vinařských apelací, že víno vyrobené v této oblasti mohou nazývat označením pro tuto apelaci.

Vinařství Cotnari v sobě kloubí tradiční přístup, kdy na vinicích naleznete téměř výhradně rumunské autentické odrůdy a moderní technologické postupy -  Cotnari patří mezi rumunskou špičku co se inovací ve výrobě týče, avšak za dodržení postupů prověřených stovkami let produkce vína.

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení