Vinařství Cotnari

 Kompletní nabídka zde: "Vína Cotnari"

 

Vinařství Cotnari patří mezi pět nějvětších rumunských producentů vína s mnohasetletou tradicí. Oblast se jmenuje podle vsi v Rumunské části Moldávie (v župě Jasy), kolem které leží. Cotnari je tedy zároveň proslulá vinařská oblast i producent vína.

Cotnarské vinice jsou známé zvláště pro pěstování autentických rumunských odrůd jako Grasă de Cotnari, Tămâioasă Românească nebo Fetească Albă z vín bílých, vína růžová zastupuje především odrůda  Busuioaca a vína červená Feteasca Neagră.

 

 

 

 

Veškerá vína z vinařství Cotnari jsou označena označením DOC (z rumunského Denumire de origine controlata), což dle vinařského zákona znamená kvalitní vína s kontrolovaným původem. ​Tato zkratka označuje oblast, která je zapsaná v seznamu vinařských apelací, že víno vyrobené v této oblasti mohou nazývat označením pro tuto apelaci.

Vinařství Cotnari v sobě kloubí tradiční přístup, kdy na vinicích naleznete téměř výhradně rumunské autentické odrůdy a moderní technologické postupy -  Cotnari patří mezi rumunskou špičku co se inovací ve výrobě týče, avšak za dodržení postupů prověřených stovkami let produkce vína.

 

 

 

 

Zpět do obchodu